Blogowisko

Ślubowanie klas pierwszych

W czwartek na sali gimnastycznej II LO odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz przekazanie sztandaru wybranej trójce drugoklasistów. Radę Pedagogiczną oraz uczniów powitała pani Dyrektor - Iwona Sroka, składając wszystkim zebranym serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który jest za równo świętem uczniów jak i nauczycieli
Po wystąpieniu pani dyrektor, głos zabrał przewodniczący naszej szkoły - Damian Kajda, który wręczył piękne bukiety róż pani dyrektor Iwonie Sroce oraz pani wicedyrektor Elżbiecie Piotrowskiej. Następnie rozpoczęła się krótka akademia, która na celu miała upamiętnienie Dnia Edukacji Narodowej i ważnej roli, którą jest bycie nauczycielem. Po przedstawieniu przyszedł czas na Kafle 2015 - nagrody przyznawane nauczycielom II LO w zabawnych kategoriach. Swoje "Kafle" odebrali m.in.: pan Andrzej Curyło, pani Agata Wandzel-Kluczewska, pan Marcin Stawinoga, pani Magdalena Krosno, pani Renata Wiśniowska, pan Rafał Krawczyk oraz pani Aleksandra Szymanek. Wybrani nauczyciele otrzymali także pochwały Dyrektora.
Akcent muzyczny - śpiew, keyboard oraz gitara akustyczna - sprawił, że licealiści z uśmiechem świętowali jednocześnie Ślubowanie klas pierwszych i Dnień Edukacji Narodowej. Wszyscy klaskali do muzyki - niektórzy nawet śpiewali. Było wesoło i zabawnie. Wszyscy z wyraźnym zniecierpliwieniem przechodzili przez długi proces odliczania, by dowiedzieć się w końcu, który nauczyciel wygrał wybraną konkurencję.
Jeszcze raz życzymy, wszystkim nauczycielom II Liceum Ogólnokształcącego, wszystkiego najlepszego, cierpliwości do nas (uczniów), pogody ducha, szczęścia i radości z wykonywanej pracy oraz niekończącej się listy sukcesów zawodowych.
Roksana Tomaszewicz

Uczennica klasy I B; piszę artykuły do "Przeglądu Olkuskiego"; prowadzę bloga z recenzjami książek i własnymi wierszami; interesuję się poezją, muzyką oraz sztuką współczesną.

Strona: mowdomniewierszem.blogspot.com