Blogowisko

Targi Książki - Kraków 2015

Grupka uczniów klas pierwszych II LO udała się na Targi Książek, które odbyły się w dniach 22-25.10.2015 roku w Krakowie (Hala Expo). Na początek olkuska młodzież spotkała się z znanym i cienionym podróżnikiem - Wojciechem Cejrowskim. Spotkanie było krótkie, ponieważ w kolejce po pamiątkowe zdjęcie stało naprawdę dużo osób. Na szczęście pan Cejrowski okazał się bardzo sympatycznym i cierpliwym człowiekiem.
Następnie licealiści udali się na poszukiwanie ciekawych książek. Książki były w bardzo przystępnych cenach, co pozwoliło na zakup wielu egzemplarzy. W ruch poszły książki przygodowe, fantasy, komiksy oraz kodeks cywilny - tak, kodeks cywilny. Sklepów było mnóstwo. Spacer po dwóch ogromnych halach zajął uczniom naszego liceum niezłe trzy godziny.
Licealiści przypadkiem natknęli się na znanego polskiego aktora grającego m.in. w serialu "Na wspólnej" emitowanym na kanale TVN - Tomasza Schimscheinera. Pan Tomasz okazał się bardzo pogodnym, miłym i rozmownym człowiekiem. Aktor wyjawił licealistom, że podziwia piękno olkuskich okolic oraz, że jest częstym gościem w naszych rejonach. Powtórka z rozrywki za rok :)
Ostatnio zmienianyśroda, 28 październik 2015 18:10
Roksana Tomaszewicz

Uczennica klasy I B; piszę artykuły do "Przeglądu Olkuskiego"; prowadzę bloga z recenzjami książek i własnymi wierszami; interesuję się poezją, muzyką oraz sztuką współczesną.

Strona: mowdomniewierszem.blogspot.com