Blogowisko

"Włącz się"

Uczniowie klas pierwszych pod przewodnictwem pani Agnieszki Grzebinogi "włączyli się" do czwartej edycji programu edukacji medialnej "Włącz się. Młodzi i media."
"Włącz się. Młodzi i media." to program współtworzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) oraz Fundację Evens realizowany od 2012 roku. W ramach tego programu młodzież jak i nauczyciele zapoznają się z językiem mediów, analizują rozmaite przekazy w internecie, prasie oraz - co najważniejsze - tworzą własne materiały, np.: filmy, zdjęcia, czy też teksty dotyczące życia szkoły, bądź społeczności lokalnej.
W tym roku pierwszoklasiści zdecydowali się przeprowadzić kampanię społeczną dotyczącą m.in. "hejterów", czyli osób, które za pośrednictwem internetu wyrażają swoje - dosyć często - kontrowersyjne oraz raniące poglądy. Licealiści pragną zająć się tym trudnym, lecz tak bardzo obecnym w naszym życiu tematem. Pierwsze owoce ich wspólnej pracy będą widoczne już pod koniec 2015 roku. Należy także wspomnieć o blogu znajdującym się na stronie Centrum Edukacji Narodowej, gdzie młodzież będzie systematycznie umieszczała zdjęcia oraz teksty dokumentujące udział w projekcie.
Miejmy nadzieję, że nasi koledzy dzięki projektowi "Włącz się. Młodzi i media." nauczą się mądrego obcowania z mediami oraz odpowiedzialnego korzystania z możliwości, jakie dają nam współczesne media ery cyfrowej.
Roksana Tomaszewicz

Uczennica klasy I B; piszę artykuły do "Przeglądu Olkuskiego"; prowadzę bloga z recenzjami książek i własnymi wierszami; interesuję się poezją, muzyką oraz sztuką współczesną.

Strona: mowdomniewierszem.blogspot.com