Blogowisko

Mikołajkowa wycieczka

W piątek uczniowie klasy „1a” pod opieką pani Agaty Wandzel–Kluczewskiej, pana Rafała Krawczyka oraz pana Marcina Stawinogi udali się na mikołajkową wycieczkę do Katowic.
Na początku uczniowie II LO odwiedzili Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, gdzie odbyła się już XI Dyskusja Panelowa z cyklu „Oblicza fizyki. Między fascynacją a niepokojem”, której tematem były „Światło i dźwięk”. W inauguracji dyskusji wzięli udział m.in. prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny oraz dyrektor Instytutu Fizyki UŚ prof. zw. dr hab. Andrzej Ślebarski. Wykłady były przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób, co pozwoliło licealistom przyswoić nieco wiedzy z dziedziny fizyki, którą będą mogli wykorzystywać za równo na lekcjach fizyki jak i w życiu codziennym.
Po wykładach przyszedł czas na zupełnie spontaniczne zwiedzanie interaktywnej wystawy „Autostrada Dźwięku” także znajdującej się w gmachu Uniwersytetu Śląskiego. Dzięki nowoczesnej wystawie młodzież mogła „pobawić się”, np. falami dźwiękowymi lub sprawdzić swój słuch. Wystawa była doprawdy ciekawa i sprawiła, że licealiści z chęcią pogłębili swą wiedzę dotyczącą zagadnień związanych z tematyką dźwięku.
W drugiej części wycieczki olkuska młodzież porzuciła temat nauki i wybrała się na lodowisko w katowickim Spodku. To właśnie tam niektórzy z uczniów „dwójki” pierwszy raz przywdziali na stopy łyżwy i pierwszy raz stanęli na tafli lodowiska. Na szczęście były także osoby, które już niegdyś były na lodowisku i miały kontakt z łyżwami. Na lodowisku najlepiej radzili sobie nauczyciele – pan Rafał Krawczyk oraz pan Marcin Stawinoga. To właśnie nauczyciele wdrożyli pierwszoklasistów w naukę jazdy na łyżwach.
Były upadki i poślizgi, były potłuczenia i udane okrążenia - kolejny raz szkolna wycieczka zafundowała swym uczestnikom wiele skrajnych emocji jak i miłych wspomnień.
Ostatnio zmienianyniedziela, 06 grudzień 2015 21:13
Roksana Tomaszewicz

Uczennica klasy I B; piszę artykuły do "Przeglądu Olkuskiego"; prowadzę bloga z recenzjami książek i własnymi wierszami; interesuję się poezją, muzyką oraz sztuką współczesną.

Strona: mowdomniewierszem.blogspot.com

Artykuły powiązane