Strony www

Żywieniowe postępy

Od pierwszego września w szkolnych sklepikach w całej Polsce wdrożona jest znowelizowana ustawa dotycząca bezpieczeństwa żywności i żywienia, zgodnie z którą sklepiki szkolne nie mają prawa oferować tzw. "śmieciowego jedzenia", czyli chipsów, napojów energetycznych oraz żywności typu fast food czy instant.

Według ustawy podpisanej 27 sierpnia 2015 roku, we wszystkich rodzajach szkół (podstawówce, gimnazjum oraz liceum) jedyną żywnością, którą mogą oferować sklepiki szkolne są sałatki, musy, przeciery, kanapki oraz owoce i warzywa. Natomiast napoje gazowane mają zostać zastąpione sokami owocowymi lub warzywnymi.
Nasza szkoła stosuje się do nowych zasad sprzedając zdrową, świeżą i przede wszystkim kolorową żywność, która przyciąga spojrzenia i kusi kubki smakowe. W naszej szkole dostępne są owocowe sałatki, soki oraz pyszne owoce. Choć dla wielu polskich uczniów nowa reforma okazała się być prawdziwą klapą, olkuscy licealiści wcale nie są zawiedzeni nowym stenem rzeczy. Na korytarzach coraz częściej zauważyć można, np. jabłko czy gruszkę niż czekoladowego batonika - to bardzo pocieszające.

"Taka żywność mi odpowiada. Uważam, że to dobry pomysł zastąpienie nie zdrowego jedzenia czymś zdrowym." M.S. kl.I

Młodzi ludzie przyzwyczaili się już do widoku świeżych owoców na sklepikowych półkach. Nauczyciele również starają się stosować do nowej ustawy. Przykładem takiej osoby jest pani Agata Wandzel-Kluczewska, która codziennie promuje zdrową żywność na naszych lekcjach języka polskiego - dziękujemy Pani i prosimy pozostałych nauczycieli II LO, by brali przykład z naszej ulubionej polonistki ;)

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 wrzesień 2015 23:58
Roksana Tomaszewicz

Uczennica klasy I B; piszę artykuły do "Przeglądu Olkuskiego"; prowadzę bloga z recenzjami książek i własnymi wierszami; interesuję się poezją, muzyką oraz sztuką współczesną.

Strona: mowdomniewierszem.blogspot.com