Historia wymiany polsko-niemieckiej

Pierwsze kroki w nowej szkole

Od trzech tygodni do II LO uczęszczają nowi pierwszoklasiści z Olkusza i pobliskich miejscowości. Nauczyciele powoli odkrywają pasje i talenty nowo przybyłych uczniów. Niektóre osoby mogą się już pochwalić pierwszymi w tym roku szkolnym ocenami. Od kilku dni działają koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze. Pierwszaki opanowały już układ sal i korytarzy oraz rozpoznają większość nauczycieli.

„Zaskoczyło mnie to, że nauczyciele są bardzo przyjaźni wobec nas i traktują nas z wielkim szacunkiem.” K.K.
„Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie nauczyciele.”
A.M.
„Nauczyciele są w porządku, nie którzy są zabawni, nie którzy mili…” K.M.
„Nauczyciele są okej, są wyrozumiali i mają fajne podejście.” E.S.
„Nauczyciele są bardzo mili, wykazują się dużą inicjatywą i dobrą organizacją pracy. Lekcje prowadzone są sprawnie i z zainteresowaniem.” M.S.

Wszystkim nowym uczniom przypadła do gustu także niepowtarzalna atmosfera, panująca zarówno w salach lekcyjnych podczas zajęć jak i na przerwach.

„Myślę, że w szkole panuje bardzo przyjazna i miła atmosfera, gdzie oprócz codziennej nauki można miło i sympatycznie spędzić czas.” K.K.
„II LO jest fajną szkołą. Jest tu miła atmosfera. Na lekcjach jest zabawnie, a na przerwach nigdy nie jesteś sam/a . Jednym słowem nie zamieniłabym tej szkoły na inną.” K.M.
„Atmosfera podczas przerw jest przyjemna, a ludzie są otwarci na nowe znajomości.” M.S.
„Szkoła jako budynek jest jak najbardziej okej. Jest dużo miejsca i nie gnieciemy się na korytarzach. Atmosfera też jest w porządku i myślę, że jeślibym miała wybierać jeszcze raz, to wybrałabym tak samo.” W.M.

Jak to zawsze bywa pod koniec pierwszego miesiąca w nowej klasie, uczniowie przegrupowali się i zaczęli się powoli poznawać. Czasem bywa trochę sztywno, ale miejmy nadzieję, że nieśmiałość wyparuje podczas wyjazdu integracyjnego w październiku.

„Ludzie są fajni, klasy też ogólnie ujmując niezłe, a profile są ciekawe.” E.S.
„Klasa jest jak najbardziej w porządku. Co prawda jeszcze nie do końca zgrana, ale to można zmienić.” W.M.

Mówiąc krótko: pierwszaki czekają z wyraźnym zniecierpliwieniem na październikowy wyjazd integracyjny w góry do miejscowości Suche, gdzie czeka na nich mnóstwo ciekawych atrakcji oraz lekcje matematyki i języka angielskiego.

Ostatnio zmienianyniedziela, 20 wrzesień 2015 22:39
Roksana Tomaszewicz

Uczennica klasy I B; piszę artykuły do "Przeglądu Olkuskiego"; prowadzę bloga z recenzjami książek i własnymi wierszami; interesuję się poezją, muzyką oraz sztuką współczesną.

Strona: mowdomniewierszem.blogspot.com

1 komentarz

• Super User
    Super User czwartek, 24, wrzesień 2015 22:48 Link do komentarza

Bardzo dziękujemy za miłe słowa...dołożymy wszelkich starań, aby za 3 lata Wasze opinie o szkole były równie pochlebne.