Obozy i warsztaty językowe

Obozy, warsztaty językowe

EuroTrip 2017

Dziewięć dni pełnych wrażeń i nowych doświadczeń. Tegoroczny Eurotrip rozpoczęliśmy od zwiedzenia Belgradu, gdzie urzekł nas widok Dunaju podziwianego z Twierdzy Kalemegdan. Ze stolicy Serbii wyruszyliśmy do głównego celu naszej tegorocznej podróży – czyli Grecji.
Czytaj dalej...

Dni Języków i Kultury Indii i Bangladeszu

Możliwość uczestnictwa w Dniu Języków i Kultury Indii i Bangladeszu, którego organizatorami byli studenci filologii angielskiej - specjalności tłumaczeniowej z językami Indii Uniwersytetu Śląskiego, to kolejna z wielu propozycji edukacyjnych adresowana do klas językowych II LO w Olkuszu.
Czytaj dalej...

Dracula and the eco warrior

Świetna interpretacja Drakuli w języku angielskim. Dobrze zagrana. Mocna atmosfera w minimalistycznej scenografii. Scenariusz silnie zespolony ze współczesnymi problemami ekologiczno-społecznymi. Jednym zdaniem: niezapomniany horror ekologiczny „Dracula and the eco warrior” by Paul Stebbing. Ci, którzy pojechali, na pewno nie żałują.
Czytaj dalej...

Niezwykli goście w II LO w Olkuszu

Już po raz siódmy uczniowie II LO w Olkuszu mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Enter Your Future” organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszanie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych - organizację obecną w 107 krajach świata, liczącą 50 000 członków, która jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów.
Czytaj dalej...

Euroweek Długopole-Zdrój 2016

Przygoda z Euroweekiem dobiegła końca. W ciągu 5 dni mieliśmy możliwość zdobyć doświadczenie, nie tylko w codziennym posługiwaniu się językiem angielskim. Z pewnością zapamiętamy na długo zajęcia jogi, wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, muzeum zapałek oraz wiele kreatywnych zabaw ze wspaniałymi opiekunami z krajów z całego świata.
Czytaj dalej...

Europejski Dzień Języków

W poniedziałek 26 września już po raz 15. świętujemy Europejski Dzień Języków, którego celem jest promowanie różnorodności językowej starego kontynentu, obejmującej 200 języków europejskich, 24 oficjalne języki UE, 60 języków mniejszości narodowych i języków regionalnych oraz wielu innych języków, używanych na całym świecie.
Czytaj dalej...

Obóz językowo-turystyczny 2016

Kolejna wspaniała przygoda już za nami! Tyle niezapomnianych chwil, nowe przyjaźnie i wiele odkrytych miejsc. Wspinaczka na Tour Eiffel, spacer po torze wyścigowym Circuit de Monaco, rejs po Sekwanie, zwiedzanie Wenecji, Pragi, Barcelony, to tylko niektóre punkty programu obozu językowo-turystycznego.
Czytaj dalej...

Sycylia 2015

W dniach od 30 maja do 9 czerwca uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu wybrali się w niezwykle interesującą podróż na włoską wyspę Sycylię. Oczywiście po drodze nie mogło zabraknąć zwiedzania ciekawych miejsc na mapie Europy. Pierwszy dzień uczniowie spędzili w Wiedniu poznając liczne atrakcje austriackiej stolicy.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS