Wymiany międzynarodowe

Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 18-25.09.2018 miała miejsce kolejna część projektu Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży. Tym razem naszą szkołę odwiedziła 17-osobowa grupa młodzieży z partnerskiej szkoły w Kirn. Program tegorocznego pobytu był, jak zawsze, bardzo bogaty.
Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Kraków, Pszczynę ,kopalnię soli w Bochni oraz wędrowali po malowniczej Dolinie Prądnika. Dużą atrakcją była też z pewnością noc sportowa w murach naszej szkoły oraz mecz piłki ręcznej I ligi kobiet rozegrany na hali MOSiR w Olkuszu. Podczas tegorocznej wizyty młodzież realizowała także projekt dotyczący porównania systemu szkolnictwa w Polsce i Niemczech. Grupa niemiecka opuściła naszą szkołę pełna wrażeń, podkreślając zgodnie, że nowe znajomości zaowocują z pewnością kolejnymi spotkaniami.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zdecydowali się przyjąć niemiecką młodzież w swoich domach. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Zobacz zdjęcia z wymiany.
Ostatnio zmienianywtorek, 02 październik 2018 21:03