Dzień Otwarty okiem blogerki

Dnia 16 marca 2016 r. w II LO odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów zainteresowanych kontynuowaniem nauki w naszym liceum. Tego dnia na naszych gości czekało wiele atrakcji!
Uczniowie „Dwójki” chętnie opowiadali gimnazjalistom o swojej szkole i udzielali odpowiedzi na ich pytania dotyczące między innymi profili klas, uczących nauczycieli, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, nauki języków obcych oraz wyjazdów naukowych.
Gimnazjaliści mieli możliwość zapoznania się z przyszłoroczną ofertą edukacyjną. Zostały im zaprezentowane cztery klasy: matematyczno-informatyczna, językowo-turystyczna, humanistyczna i medyczno-sportowa. Uczniowie klas językowych wraz z profesorem Grzegorzem Gumółką przygotowali przedstawienie pt. „Kopciuszek” w języku angielskim. Gimnazjaliści mogli także obejrzeć filmiki nakręcone podczas wymiany polsko-niemieckiej oraz ubiegłorocznej wycieczki na Sycylię. Prezentację umilił im swoim głosem Rafał Gałka – uczeń klasy 3c.
Krótka lekcja matematyki okazała się być strzałem w dziesiątkę! Uczniowie klas matematyczno-informatycznych pod opieką profesora Marcina Stawinogi i profesora Andrzeja Curyło przygotowali pokaz pt. „AngryMaths” dotyczący paraboli. Zagadnienia z fizyki i matematyki tłumaczono z wykorzystaniem gry „AngryBirds” oraz Kinect’a.
Profesor Agnieszka Grzebinoga wraz z uczniami klasy humanistycznej przygotowała lekcję pt. „Potwory Metafory”, na której wspólnie z gimnazjalistami zgłębiano sens wierszy między innymi Wisławy Szymborskiej. Szereg zjawiskowych doświadczeń chemicznych oraz ciekawe anegdotki ze świata biologii królowały w pracowni chemicznej. Uczniowie klasy medyczno-sportowej pod opieką profesor Urszuli Skałbani oraz profesor Renaty Wiśniowskiej zaprezentowali interesujący film ukazujący fragmenty ludzkiej sekcji zwłok.
Największą atrakcją wtorkowego dnia otwartego w „Dwójce” była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce, która oczarowała naszych gości, jak i uczniów naszego liceum, zapewniając im mnóstwo świetnej zabawy. Barwne peruki, zbyt duże okulary oraz bajkowe nakrycia głowy wprawiły – nawet nauczycieli – w fotograficzny szał. Uczennica klasy 2a – Paula Mosór – zajęła się uzupełnianiem szkolnej kroniki, do której wklejano świeżo zrobione zdjęcia i składano pamiątkowe podpisy. Mamy nadzieję, że dzień otwarty oraz szeroka oferta edukacyjna naszego liceum zachęciły gimnazjalistów do wybrania naszej szkoły. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie pokazać naszym młodszym kolegom, czym są WIEDZA, PASJA i ZAUFANIE, dla nas, uczniów i nauczycieli II LO.