Wymiana polsko-niemiecka

• Data: -
  • Miejsce: Olkusz
  • Wymiana

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły gościć będą u siebie młodzież ze szkoły partnerskiej Gimnazjum Kirn w ramach jubileuszowej edycji wymiany polsko-niemieckiej.

Tegoroczny program pobytu obejmuje całodniowe wycieczki do Krakowa, Katowic, Wieliczki. Młodzież będzie realizować projekt „System szkolnictwa w Polsce i w Niemczech”, uczestniczyć w lekcjach języka niemieckiego i angielskiego. Plan wymiany obejmuje także warsztaty w Dworku w Krzykawce, rajd po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej .Okazją do integracji grupy polskiej i niemieckiej będą wspólnie spędzane wieczory, noc sportowa w murach II LO, wspólne grillowanie, kręgle.
W jubileuszowym roku młodzież spotka się również ze Starostą Powiatu Olkuskiego, Panem Pawłem Piasnym.