Wizyta w bibliotece

Dnia 27 września, profesor Wojciech Panek wraz z klasą II "b" udali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu mieszczącej się na ul. Nullo. Zajęcia odbyły się tuż po pokazie filmu "Zapora" w Miejskim Ośrodku Kultury i dotyczyły funkcjonowania biblioteki.
Drugoklasiści dowiedzieli się (lub przypomnieli sobie) jak działa olkuska biblioteka i jak wygląda proces wypożyczania książek, czy audiobooków. Licealiści zaproszeni zostali także do Mediateki, w której znajdują się stanowiska komputerowe oraz tablety, z których każdy może korzystać. Miłym zaskoczeniem dla uczniów "dwójki" okazały się być działający gramofon oraz bogata kolekcja płyt winylowych, które można posłuchać odwiedzając bibliotekę. Jak przekonują pracownicy biblioteki: "muzyka ta ma niepowtarzalne brzmienie". Podczas wizyty w Miejskiej Bibliotece uczniowie także zostali zapoznani z jej stroną internetową, przez którą od niedawna można wypożyczać książki online - jest to naprawdę przydatna funkcja. Zobacz zdjęcia z warsztatów.