Niezwykli goście w II LO w Olkuszu

Już po raz siódmy uczniowie II LO w Olkuszu mieli okazję uczestniczyć w projekcie „Enter Your Future” organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszanie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych - organizację obecną w 107 krajach świata, liczącą 50 000 członków, która jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów.
Studenci pracujący w ramach organizacji, poprzez sieć wymian międzynarodowych trafiają do różnych krajów świata, zdobywając w ten sposób doświadczenie zawodowe i kulturowe, a prowadzone przez nich zajęcia stają się płaszczyzną wymiany niezwykłych doświadczeń kulturowych. W tym roku przybyli Josh z Malezji oraz Nima z Iranu. Przez dwa grudniowe tygodnie prowadzili oni warsztaty kulturowo-językowe przybliżając uczniom historię, geografię oraz zwyczaje swoich krajów. Podczas tegorocznych warsztatów udało nam się również porównać systemy edukacyjne Polski, Malezji i Iranu. Spotkania były prowadzone w języku angielskim, co stanowiło doskonałą okazję sprawdzenia umiejętności językowych. Uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w popołudniowych spotkaniach czy wycieczkach po okolicy wraz z smakowaniem polskiej kuchni, a więc lekcje nie były jedyną okazją do kontaktów i ćwiczenia języków obcych. Warto przypomnieć, że w ciągu sześciu lat współpracy II LO z wolontariuszami, w szkole pojawili się studenci między innymi z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Brazylii, Chin, Meksyku, Gruzji, Sri Lanki, Indonezji czy Wietnamu. Spotkania te zawsze cieszą się olbrzymim powodzeniem i wszyscy oczekujemy na kolejne. Zobacz zdjęcia z warsztatów.