Dzień Otwarty 2017

Dnia 9 marca drzwi II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu stanęły otworem dla tegorocznych gimnazjalistów. Dzień otwarty posłużył nam do przedstawienia oferty edukacyjnej, którą przygotowaliśmy na rok szkolny 2017/2018 i stał się nie lada okazją do zwiedzania murów naszego liceum oraz poznania zarówno nauczycieli jak i uczniów.
Gimnazjaliści chętnie skorzystali z tej okazji i stawili się bardzo licznie w naszych gościnnych progach. Na dzień dobry, po serdecznym przywitaniu przez Panią Dyrektor, gimnazjaliści zobaczyli spektakl w języku angielskim „Cinderella” (tj. Kopciuszek) w wykonaniu uczniów naszego liceum. Następnie, przyszedł czas na pokaz tańców – tanga, walca oraz cha-chy. Warto dodać, że wszyscy zgromadzeni gimnazjaliści mieli możliwość spróbować swych sił na parkiecie, pod czujnym okiem naszych tancerek. W dalszej części dnia otwartego nasi goście uczestniczyli w lekcjach pokazowych i warsztatach. Entuzjaści informatyki i gier, mogli spróbować swych sił w grze Angry Birds – tym samym przyswajając wiedzę z zakresu matematyki. Miłośnikom biologii i chemii zaprezentowaliśmy lekcję „Zdobywamy szczyty”, w roli głównej– płuca. Na zajęciach z dziedziny humanistyki poskramiano „Potwory metafory”, a „Wyjątkowi językowi” otworzyli świat dla przyszłych poliglotów. Nasi goście mogli liczyć także na słodki poczęstunek, który jeszcze bardziej osłodził miły czas spędzony w murach Naszej Szkoły. Dziękujemy wszystkim Gimnazjalistom za przybycie i …do zobaczenia we wrześniu. Zobacz zdjęcia z Dnia Otwartego.