Obóz przedmaturalny 2017

W dniach 30.03.2017 – 01.04.2017r. II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej organizowało coroczny obóz przedmaturalny. Wyjazd ten jest tradycją szkoły od pięciu lat. Uczniowie klas trzecich wyjeżdżają na trzy dni do malowniczego Szczyrku, aby poświęcić ten czas na intensywną naukę i powtórki do matury z języka polskiego i matematyki – przedmiotów obowiązkowych na maturze. Mimo wielu godzin spędzonych na nauce, ciągle byliśmy pełni energii.
Każdego dnia mieliśmy szansę zmierzyć się z maturą pisemną z matematyki. Później arkusze były sprawdzane i omawiane. W razie wątpliwości, każdy z nas mógł prosić o indywidualną pomoc, a nasi nauczyciele chętnie jej udzielali. Mnóstwo przerobionych zadań pomogło nam zrozumieć rzeczy, które wcześniej były dla nas czarną magią. Poczuliśmy się pewniej i z pewnością zredukowaliśmy stres, który towarzyszy nam w przygotowaniach do matury.
Na języku polskim stanęliśmy w szranki z maturą ustną: każdy z nas miał szansę wykazać się swoją wiedzą, ale głównie uzupełnić jej braki. Na szczęście udało nam się również powtórzyć gramatyczne zagadnienia, z którymi styczność mięliśmy jeszcze w gimnazjum. Wielu z nas zapomniało o zasadach i regułach gramatycznych, a podczas nauki języka polskiego w liceum nie ma na to miejsca w programie. Omawianie różnych tekstów kultury, powtarzanie motywów literackich i kontekstów kulturowych ugruntowało naszą wiedzę.
Miejsce, w którym mieszkaliśmy było znakomicie przygotowane do długich zajęć. Nasze przerwy w nauce umilały nam wspólnie spożywane posiłki: urozmaicone, smaczne i różnorodne pod względem dietetycznym. Pyszne jedzenie i wspaniała rodzinna atmosfera sprawiały, że na każde kolejne zajęcia szliśmy ochoczo. Nie narzekaliśmy – to wszystko, co działo się w czasie obozu było robione dla nas i z myślą o nas. Korzyści jakie wyciągnęliśmy z wyjazdu są ogromne. Czas, który poświęcili nam nasi nauczyciele, nie poszedł na marne i mamy wielką nadzieję, że już za kilka dni udowodnimy to na maturze. Zobacz zdjęcia z obozu.