Pamięci Janusza Czerniaka

W ubiegłą środę, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. Agaty Wandzel-Kluczewskiej i p. Agnieszki Grzebinogi, uczestniczyli w wieczorze poetyckim poświęconym pamięci zmarłego olkuskiego poety, malarza i rzeźbiarza, Janusza Czerniaka w Klubie Przyjaźń w Olkuszu.
Podczas wieczoru zaproszeni - Olgerd Dziechciarz i Jarosław Nowosad przybliżyli licznie zebranym gościom twórczość Janusza Czerniaka, czytając wiersze z właśnie wydanego wyboru jego tekstów pt. Szukam w życiu wolnego miejsca. Nie zabrakło również oprawy muzycznej w postaci koncertu poezji śpiewanej w wykonaniu absolwentki naszego liceum pani Doroty Stachowicz-Mączki i Michała Mączki oraz Grupy Instrumentalno-Wokalnej pod kierownictwem Franciszka Dudka.
Dla nauczycieli i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego wieczór poświęcony olkuskiemu twórcy to doskonała okazja, by uczcić obchody XXX-lecia szkoły im. Ziemi Olkuskiej. Nie mogło nas tam zabraknąć!
To pierwsza z wielu zaplanowanych na bieżący rok szkolny imprez towarzyszących obchodom XXX-lecia naszej szkoły, w czasie których cała społeczność szkolna chce wyraźnie podkreślić przywiązanie do ziemi olkuskiej.