Pogromcy algorytmów 2017

• Data: -
  • Miejsce: Żeromskiego 1, 32-305 Olkusz
  • Pogromcy

Zapraszamy uczniów do udziału Powiatowym Konkursie Matematyczno-Informatycznym „Pogromcy algorytmów”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu olkuskiego.Organizatorem Konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Olkuszu.
Celem konkursu jest popularyzacja informatyki i matematyki wśród młodzieży szkolnej, w szczególności zaś umiejętności logicznego myślenia i tworzenia algorytmów.
W konkursie mogą brać udział drużyny 2-osobowe ze szkoły. Każda drużyna będzie rozwiązywać test zawierający 12 zadań o różnym stopniu trudności. Konkurs będzie trwał 45 minut. Po konkursie uczniowie uczestniczą w warsztatach z informatyki.
Komisja Konkursowa oceni poprawność zastosowanego algorytmu oraz przeprowadzonego rozumowania. Najlepsze drużyny otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a drużyna z najwyższym wynikiem tytuł „Pogromcy algorytmów”.
Prosimy nauczycieli informatyki i matematyki o zachęcenie uczniów do udziału w tym Konkursie. Konkurs odbędzie się 8 grudnia 2017r. o godzinie 10.00 w sali 42 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu przy ul. Żeromskiego 1.
Informacje i zgłoszenia do 4 grudnia 2017r. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem (32) 643 04 42 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..