Nowości

Warszawa da się lubić - wycieczka

Dnia 8 listopada bladym świtem grupa prawie pięćdziesięciu uczniów z naszego liceum wyruszyła na wyprawę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Stadion PGE Narodowy, gdzie oprowadzała nas Magdalena Nawara. Magda zabrała nas na niesamowitą podróż po stadionie, zwiedziliśmy szatnie zawodników, lożę Prezydenta, przysiedliśmy na ławce Adama Nawałki i naszych reprezentantów.
Najważniejsza arena sportowa w naszym kraju zrobiła na nas wielkie wrażenie. Kolejnym miejscem, do którego się udaliśmy była ul. Wiejska i gmach Sejmu. Na zaproszenie Posłów na Sejm pani Małgorzaty Wassermann i pana Jacka Osucha zwiedziliśmy gmach Parlamentu. Nasza wizyta była związana z otwarciem wystawy "Dla Ciebie Polsko. W stulecie czynu legionowego", na którą zostaliśmy zaproszeni przez pana Marszałka prof. Ryszarda Terleckiego. Po otwarciu wystawy zostaliśmy zaskoczeni przez Pana Marszałka zaproszeniem do jego gabinetu na rozmowę i wspólne zdjęcie. Następnie udaliśmy się na sale plenarną, gdzie właśnie toczyła się dyskusja o strzelnicach w każdym powiecie. Miłą niespodzianka było przywitanie nas przez Panią Marszałek, dzięki czemu II Liceum w Olkuszu na trwałe zapisało się w historii naszego parlamentaryzmu. Po dyskusji miało miejsce spotkanie z Posłem Jackiem Osuchem, który przez cały czas towarzyszył nam jako przewodnik po gmachu sejmu, często otwierając "zamknięte drzwi" i opowiadając anegdoty sejmowe.
Popołudnie spędziliśmy przechadzając się po Starym Mieście. Wieczór był zarezerwowany na niespodziankę przygotowaną przez nauczycieli Urszulę Skałbanię i Wojciecha Panka. Była nią wycieczka do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie. Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Po dniu pełnym wrażeń, wróciliśmy do naszego Olkusza. Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Zobacz zdjęcia z wyjazdu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.