Cordis Nobilis dla Moniki Szromnik

Monika Szromnik uczennica II Liceum Ogólnokształcącego, została tegoroczną laureatką nagrody Cordis Nobilis, w kategorii Wolontariusz. Gala wręczenia nagród odbyła się 27 stycznia w MOK-u. Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.
Oto jak została przedstawiona sylwetka Moniki podczas tej uroczystości:
„Pani Monika Szromnik jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im Ziemi Olkuskiej w Olkuszu. Od wielu lat organizuje, inicjuje i wspiera dziesiątki przedsięwzięć charytatywnych. W swej działalności społecznej kieruje się dewizą - „Nie zrażaj się niepowodzeniem! Po prostu miej odwagę uczynić świat lepszym”. I od wielu lat Monika czyni, że świat wokół niej staje się lepszy. W akcje charytatywne zaczęła angażować się już w szkole podstawowej. Brała czynny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, w gimnazjum działała w szkolnym wolontariacie.
Dwa lata temu była współautorką „Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego dla Dzieci Niepełnosprawnych” i „Biegu dla Wiktorii”, w trakcie którego uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego zbierali środki na pomoc dla niepełnosprawnej koleżanki.
Organizuje wiele spotkań i uroczystości dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu, bierze udział w zbiórkach żywności, w Targach Wolontariatu, Dniach Dobrych Uczynków, wspiera działalność osiedlowego Klubu Krecik i wielu innych przedsięwzięciach.
Pani Monika ukończyła kurs audiodeskrypcji i przygotowała wraz z grupą przyjaciół opis treści wizualnych filmu wyświetlanego dla osób niewidomych. W ubiegłym roku w ramach „Akademii przyszłości” Stowarzyszenia Wiosna opiekowała się kilkuletnią Basią.
Pani Monika Szromnik – wolontariusz, dzięki której świat wokół nas staje się lepszy.”
Serdecznie gratulujemy Monice!