Interaktywna lekcji historii informatyki

W czwartek 8 lutego uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, gdzie wzięli udział w wykładzie "Jak człowiek dogadał się z maszyną?" oraz prezentacji historii rozwoju sprzętu komputerowego.
Wystawa przeniosła nas w przeszłość, wydawałoby się nieodległą, a jednak technologicznie zamierzchłą. Podczas pobytu uczniowie mogli sprawdzać działanie wszystkich podłączonych komputerów, a także przetestować swoje umiejętności na grach z lat 80-tych i 90-tych zaliczanych obecnie do klasyki (nie ma to jak szybkie multi w Quaka na iMacu). W muzeum nie zabrakło również dziejów polskiej myśli technicznej. Mera Meritum, Elwro Junior, czy też PC XT produkcji Mery, to tylko niektóre z wystawionych eksponatów. Interaktywna lekcji historii informatyki to bez wątpienia ciekawe doświadczenie.
Po wizycie w MHKI przyszedł czas na aktywność ruchową. Zajęcia w parku trampolin to bez wątpienia świetna zabawa i niezapomniane wrażenia. Po rozgrzewce uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Po takim wysiłku z czystym sumieniem mogliśmy się zabrać za tłustoczwartkowe zwyczaje. Zobacz zdjęcia z wyjazdu.