Postacie Ziemi Olkuskiej - rozstrzygnięcie konkursu

Rozwiązanie konkursu w Powiatowym Konkursie na Pracę Literacką o słynnych postaciach Ziemi Olkuskiej już za nami. Nadesłano różnorodne prace pod względem rozwiązań językowych oraz stylistyki. Tematyka prac i dobór opisywanych postaci też zaskoczyła różnorodnością – mogliśmy poczytać o Marcinie Bylicy, Stefanie Ząbczyńskim, Marcinie Biemie, Stanisławie Buchowieckim, Jakubie Molędzie, Irenie Włodarczyk czy Tadeuszu Rydzyku.
Laureatami konkursu zostali:
  1. Roksana Tomaszewicz uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu zajęła I miejsce;
  2. Katarzyna Trzaska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu zajęła II miejsce;
  3. Maja Nabagło ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Olkuszu zajęła III miejsce.
Wyróżnienia otrzymali:
  1. Vanessa Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Olkuszu;
  2. Maciej Gamrat z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział w Konkursie i mamy głębokie przekonanie, że bez względu na uzyskane wyniki został osiągnięty podstawowy cel konkursu tj. upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat słynnych postaci Ziemi olkuskiej. Zdajemy sobie sprawę, że było to możliwe głownie za sprawą życzliwości Dyrekcji w/w szkół oraz zaangażowaniu nauczycieli, którym również gorąco dziękujemy! Na koniec, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego i organizatorzy serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Olkuszu i Oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, za objęcie Patronatem Honorowym Powiatowego Konkursu na Pracę Literacką.