Czy warto uczyć się kodowania?

We wtorek (17.04) uczniowie klas matematyczno-informatycznych poszerzali swoją wiedzę o nowe trendy w świecie technologii. Podczas warsztatów prowadzący zajęcia, Pan Michał Piątkowski (Microsoft Student Partners), zaprezentował m.in. możliwości platformy Azure, kompleksowego zestawu usług w chmurze, przy użyciu których deweloperzy i informatycy mogą kompilować i wdrażać aplikacje oraz zarządzać nimi w globalnej sieci centrów danych.
Pan Michał opowiadał również o korzyściach i powodach, dla których warto uczyć się kodowania. Według szacunków w naszym kraju brakuje ok. 50 tys. twórców oprogramowania. W świetle takich statystyk podejmowanie działań zachęcających uczniów do uczenia się programowania i studiowania kierunków techniczno-informatycznych wydaje się jak najbardziej na miejscu.