"Wrzesień 1939 - Pamiętamy"

Pod takim hasłem, 17 września 2018 roku, odbył się uroczysty apel w II Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. To właśnie dziś przypada 79 rocznica Agresji ZSRR na Polskę. Dokładnie w tym dniu Armia Czerwona przekroczyła granicę Polski i bez wypowiedzenia wojny, zaatakowała II Rzeczpospolitą.
Uroczystość została przygotowana przez Panią Agatę Wandzel-Kluczewską, która wraz z uczniami klasy 2a i 2b zadbała o to, by pamięć o walecznej Polsce nie zginęła. Dla podkreślenia wagi tych wydarzeń i uczczenia pamięci ofiar na początku apelu, zawyła syrena, by zaraz potem ogłosić alarm dla miasta Warszawy. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z tego dnia, a Justyna Haberka z klasy 3b wprowadziła podniosły nastrój, śpiewając pieśni patriotyczne. Podobnie jak cała Polska, tak i my, zatrzymaliśmy się w tym dniu na chwilę, by pokazać, że pamiętamy...
Zobacz zdjęcia z akademii.