Nowości

Wycieczka do kina na film pt. "Kamerdyner"

W dniu 26 września 2018r. wszyscy uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu wybrali się do kina w Miejskim Ośrodku Kultury, na premierowy film w reżyserii Filipa Bajona.
Nasz seans miał na celu przede wszystkim przybliżyć nam losy Polski w okresie obydwu wojen światowych, jak i sytuacji politycznej tuż po 1945 roku. Ten polski dramat historyczny w zależności od przedstawianych scen, wzbudzał w widzach rozmaite emocje, począwszy od zaintrygowania, poprzez przerażenie, a kończący na wzruszeniu jakie z całą pewnością mogły wzbudzać w odbiorcach takie wątki jak miłość między głównym bohaterem, a jego przyrodnią siostrą, których uczucia nie były akceptowane przez rodzinę, a także śmierć tysięcy ludzi, którzy padli ofiarą brutalności Niemców oraz Armii Czerwonej.
Na produkcję tego filmu wybraliśmy się z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która miała miejsce 11 listopada 1918 roku. Mimo, iż ekranizacja dramatu była dosyć długa, to warta obejrzenia. Jak niegdyś powiedział jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7 - "Historię trzeba znać, bo jeżeli się nie zna historii to trzeba będzie przeżyć to drugi raz."

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.