Samorozwój kluczem do sukcesu

Dnia 11 października 2018r. uczniowie klasy drugiej "b" w ramach VI Ogólnopolskiego Dnia Planowania Kariery wzięli udział w trzygodzinnym spotkaniu - Samorozwój kluczem do sukcesu.
Konferencja została zorganizowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne i była to kolejna edycja spotkań dla uczniów i nauczycieli, w którym udział wzięli znakomici eksperci w dziedzinie samodoskonalenia i rozwijania własnego potencjału: pisarz, autor książek motywacyjnych - Michał Zawadka, dr Andrzej Kuśmierz - wykładowca w Katedrze Strategii Akademii Leona Koźmińskiego oraz historyk Andrzej Dusiewicz. Program składał się z 3 wykładów:
  • Najważniejsze pytanie w karierze,
  • Komiks jako niestandardowa pomoc w nauce,
  • Chcę być kimś – aplikacja życiowego sukcesu.
Pierwszy wykład dotyczył zagadnienia poszukiwania pracy Podczas niego pojawiło się kilka ważnych punktów, m.in taki, że przy szukaniu zatrudnienia należy poszukiwać dobrego lidera, aniżeli stanowiska. Autor wspominał, że ważne jest posiadanie dobrych relacji z innymi ludźmi, co nie oznacza, że w pracy należy dobierać tych, których lubimy, wręcz przeciwnie — osoby interesujące się innymi rzeczami, mające inne poglądy, umiejętności. Właśnie od takich osób nauczymy się czegoś nowego.
Drugi wykład również dotyczył kariery, jednakże skupiał się na nas. Prowadzący udowadniał widzom, że najważniejszą osobą dla każdego człowieka jest właśnie on sam. Ukazał problem Polaków, polegający głównie na niedocenianiu się. Prowadzący zwrócił naszą uwagę, że to właśnie my powinniśmy się wyzbyć samokrytyki i oceniania dążąc do sukcesu i zacząć się doceniać, gdyż to pomoże nam go osiągnąć.
Oba wykłady przepełnione były wiedzą psychologiczną, więc mięliśmy okazję wiele nauczyć się o kontaktach z ludźmi w pracy, jak i o samym sobie.