Rodzinne Dyktando Niepodległościowe

Dnia 24 października w późnych godzinach popołudniowych uczniowie klasy IIb wraz z członkami własnych rodzin zebrali się w sali 20 II Liceum Ogólnokształcącego by dać wyraz patriotycznemu przywiązaniu do mowy polskiej i uświetnić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.
Wychowawca klasy - p. Agnieszka Grzebinoga, przeprowadziła dla swoich uczniów i ich rodzin Rodzinne Dyktando Niepodległościowe o tematyce patriotycznej. Niewielki tekst był próbą sił w zmaganiach z polską ortografią, a uczestnicy dyktanda, mimo początkowego przerażenia, doskonale poradzili sobie z zawiłością pisowni wielkich i małych liter, czy pisownią łączną i rozdzielną.
Udało się wyłonić zwycięzców: Panie Agata i Wiktoria Skotniczna, Pani Roksana Gorajczyk i Sandra Patrykiewicz oraz Panie Agnieszka i Natalia Bobela, popełniły najmniej błędów i zapracowały na słodki upominek. Gratulujemy!!!
Okazuje się, że rocznica, którą już niedługo my – Polacy, będziemy świętować, poza rozbudzaniem uczuć patriotycznych, może również służyć spotkaniu człowieka z człowiekiem.
„Zróbmy wszystko co możliwe, aby nasz patriotyzm był patriotyzmem spotkania! wtedy będzie też zdolnością do dawania (…) do spotkania oko w oko, dłoń w dłoń, osoba z osobą”. Zobacz zdjęcia z Dyktanda.