AIESEC 2019

W lutym uczniowie naszego liceum mają szansę uczestniczyć w niepowtarzalnych warsztatach kulturowo językowych z wolontariuszami z programu AIESEC. Numair Abbas przez dwa pierwsze tygodnie był naszym przewodnikiem po Pakistanie i jego kulturze.
Przybliżył nam on również niesamowitą postać swojej rodaczki Malala Yousafzai, która jest najmłodszą laureatką pokojowej nagrody Nobla. Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać o problemach współczesnego świata i uświadomić sobie jak ważna jest współpraca miedzy narodami.
Trzeci tydzień naszych warsztatów spędziliśmy w klimatach indonezyjskich. Wolontariusz Davin Aditya Gowianto opowiedział nam o historii, kulturze i religii swojego kraju. Program AIESEC daje naszym uczniom możliwość poznania nowych ludzi, kultur i innych czasem niezwykłych języków. Jest to również wspaniała lekcja tolerancji, ale przede wszystkim szansa na doskonalenie swoich umiejętności językowych oraz przełamywanie barier komunikacyjnych.