Nowości

Obóz przedmaturalny w Szczyrku

Już po raz piąty maturzyści z naszego liceum wyjechali na obóz przedmaturalny do Szczyrku do CKiR „Orle Gniazdo”. Tym razem z polonistkami: Agatą Wandzel-Kluczewską i Katarzyną Tumiłowicz oraz matematykiem Andrzejem Curyło pojechało 42 maturzystów z klas A i B.
Obóz trwał trzy dni (21.03 – 23.03) i w tym czasie przepracowaliśmy 690 minut na matematyce i 630 – na języku polskim. Czym wypełniliśmy te minuty?
Trzema maturami próbnymi z matematyki i ich omówieniem. Na języku polskim pracowaliśmy w dwóch grupach i doskonaliliśmy umiejętność analizy utworu poetyckiego, formułowania tezy i budowania argumentów. Powtórzyliśmy najważniejsze wiadomości z gramatyki z gimnazjum i przeprowadziliśmy próbną maturę ustną, wystarczyło jeszcze czasu na czytanie ze zrozumieniem i ćwiczenia w pisaniu streszczeń. Każda minuta została w pełni wykorzystana. Było pracowicie, intensywnie i WSPANIALE. Nawet słońce w ostatnim dniu się do nas uśmiechnęło. Maturzyści spisali się na medal, ZŁOTY, oczywiście, nauczyciele chyba też :) Zobacz zdjęcia z wyjazdu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.