Dzień Profilaktyki Zintegrowanej

Dzień 1 kwietnia 2019r. nie był typowym początkiem nowego tygodnia w naszej szkole. Tego dnia odbył się Dzień Profilaktyki Zintegrowanej poświęcony walce z uzależnieniami, stresem i depresją. Uczniowie nie mięli zajęć lekcyjnych, uczestniczyli zaś w warsztatach i pokazach zaaranżowanych dla nich przez panią Agatę Skibińską i panią Agnieszkę Grzebinogę.
Pierwsza część programu Dnia Profilaktyki skoncentrowana była wokół warsztatów, które dla klas pierwszych i drugich poprowadził pan Marcin Tyburczy ze stowarzyszenia "Latarnia", zaś dla klas trzecich warsztaty na temat kompetencji społecznych i stresu - pani Anna Majcherek ze stowarzyszenia "MOC". Pasjonujące zajęcia domknęło wystąpienie pani Eweliny Bączek i Katarzyny Kamionki z olkuskiego Sanepidu, które podpowiedziały jak skutecznie przeciwdziałać depresji.
Drugą część programu organizatorki postanowiły przekazać w ręce uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. To czas kiedy najodważniejsi prezentowali swoje zainteresowania i żywiołowo opowiadali o swoich pasjach.
Zuzanna Kaplita opowiedziała o żeglarstwie, Aleksandra Styczeń i Zuzanna Lubaszka przygotowały prezentację o jeździe konnej, zaś Julia Łazarczyk atrakcyjnie o jeździectwie opowiadała. Jadwiga Konieczniak przedstawiła swą poezję, a Aleksandra Goncerz i Alicja Mosur opowiedziały o tańcu jako o "leku na całe zło." Z kolei Mikołaj Królewicz przybliżył tajniki gry na gitarze basowej, Oskar Urbański – gry na skasofonie, a Rafał Kocjan zadziwił hodowlą ptaszników i zwierząt egzotycznych.
Nasi uczniowie udowodnili, że pasje mogą być doskonałym antidotum w walce z uzależnieniami i stresem. Gratulujemy odwagi!
Zobacz zdjęcia z Dnia Profilaktyki.