II miejsce w Edukacyjnej Grze Miejskiej "Orła wrona nie pokona"

19 grudnia br. nasi uczniowie wzięli udział w Edukacyjnej Grze Miejskiej "Orła wrona nie pokona" poświęconej wydarzeniom Stanu Wojennego i sytuacji polityczno-ekonomicznej jaka panowała w PRL. Organizatorem gry był Klub Historyczny im. Armii Krajowej Olkuszu, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne przy IPN w Krakowie oraz IV LO im. KK Baczyńskiego w Olkuszu.
Uczniowie mogli zapoznać się z realiami ówczesnych czasów. Dzięki tej grze mogli poznać topografię oraz historię współczesną miasta Olkusz. Poza tym gra zespołowa przyczyniła się do podejmowania wspólnych decyzji i współpracy w grupie. Nasza ekipa w składzie: Aleksandra Styczeń, Zuzanna Lubaszka, Zuzanna Kaplita, Szymon Biś, Sylwester Szyler, Konrad Matusiak, Julia Łazarczyk, Konrad Furtak, Tomasz Czajko, Ania Siejka zajęła II miejsce w rozgrywkach finałowych gry miejskiej. Opiekunem drużyny była prof. A. Dudek. Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję gry.