Z wizytą w MHKI i Krakow Arcade Museum

W grudniu klasy matematyczno-informatyczne i przyjaciele z innych klas uczestniczyli w dwóch wycieczkach przedmiotowych. Na początku grudnia odwiedziliśmy Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Wystawa przeniosła nas w przeszłość, wydawałoby się nieodległą, a jednak technologicznie zamierzchłą.
Podczas pobytu uczniowie mogli sprawdzić działanie wszystkich podłączonych komputerów, przetestować swoje umiejętności na grach z lat 80-tych i 90-tych, czy też zobaczyć jak wygląda program komputerowy zapisany na taśmie papierowej. Uczniowie wysłuchali również wykładu pt. "Gry wideo - program komputerowy; historia gier wideo - kontekst technologiczny", który w znaczący sposób ułatwił odbiór drugiej wystawy, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Kraków Arcade Museum to unikalna kolekcja ponad 100 automatów z klasycznymi grami wideo. Uczniowie z wypiekami na twarzy zagrywali w "klasyki", które zapisały się w historii rozwoju rozrywki jako najbardziej znaczące pozycje i wywarły ogromny wpływ na współczesną pop kulturę. Jedyny w swoim rodzaju wehikuł czasu do lat 80 i 90 ubiegłego wieku... Zobacz zdjęcia z wizyty w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki oraz Krakow Arcade Museum.