Nowości

#Pamiętamy po raz dziesiąty#

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Bohaterzy, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego, walczyli o prawo do samostanowienia i demokratyzacji. Przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
W podziemiu niepodległościowym działali tacy bohaterowie jak Witold Pilecki ps. "Witold", August Emil Fieldorf ps. "Nil", Zygmunt Sendzielarz ps. "Łupaszka", Łukasz Ciepliński ps. "Ludwik" i wielu innych czasami o nie znanych personach. Byli oni ogromnie prześladowani, torturowani przez władzę komunistyczną. W walkach podziemia z ówczesną władzą zginęło około 100 tys. konspiratorów. Kolejnych kilka tysięcy zostało zamordowanych na podstawie wyroków komunistycznych sądów lub zmarło w więzieniach.
Zapraszamy na koncert "Młodzi Niezłomnym" dedykowany Żołnierzom Wyklętym. Wydarzenie to zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatanów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem.
https://www.facebook.com/watch/?v=178718037106404

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.