Nowości

Obchody 11 listopada w naszej szkole

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Czytaj dalej...

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

W dniach 22.09. i 24.09. uczniowie klas 3bsp oraz 2a uczestniczyli w wykładach i warsztatach z biorobotyki organizowanych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Podczas pierwszych zajęć „Od krwinki do pijawki” uczniowie poznali budowę i funkcjonowanie układu krwionośnego, dowiedzieli się, jak zbudowana jest krew i jakie ma to znaczenie np. przy transplantacji, poznali także tajniki hirudoterapii.
Czytaj dalej...

Rajd Integracyjny klas pierwszych - 8 września 2021

Zgodnie z tradycją naszej szkoły klasy pierwsze uczestniczyły w Rajdzie Integracyjnym. W tym roku szkolnym pierwszoklasiści integrowali się na Zamku w Rabsztynie. Pogoda dopisała nam w pełni. Zabawy integracyjne oraz sporządzanie, wspólnie z wychowawcami, klasowych Kontraktów odbywało się pod gołym niebem w rytmie natury. Później był czas na pyszną kawę ,a także krótkie poznanie historii zamku. Wspólne śpiewanie w drodze powrotnej świadczą , że cel został osiągnięty - integracja w pełni.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS