Nowości

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie !
W tym roku, inaczej niż jest to przyjęte w tradycji Naszej Szkoły, kończymy rok szkolny 2019/2020. Z powodu epidemii, przy wprowadzonym ograniczeniu funkcjonowania szkół i wprowadzonym zdalnym nauczaniu, musimy w nietypowy sposób zakończyć ten rok szkolny.
Czytaj dalej...

„Non omnis moriar”

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 czerwca 2020 roku zmarła Pani Danuta Przybylska, wieloletnia, emerytowana nauczycielka matematyki naszej szkoły. Była legendą nie tylko wśród nauczycieli i uczniów. Jej osobowość, niezłomne zasady i co najważniejsze - mistrzowski sposób nauczania, sprawiły, że zapisała się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły i olkuskiej oświaty. Spod jej pedagogicznych skrzydeł wyszły dwa pokolenia uczniów, którzy będą Ją pamiętać jako nauczycielkę wymagającą, ale zawsze sprawiedliwą i życzliwą. Wszyscy, znający Danusię, przeżywamy smutek i żałobę. Będzie Jej nam brakowało. Rodzinie i bliskim naszej drogiej Koleżanki składamy wyrazy współczucia. Dyrektor, nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz społeczność II LO.
Czytaj dalej...

"Jak to z tradycją konstytucji było?..."

3 dzień maja to ważny dzień dla wszystkich Polaków. 229 lat temu, 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS