Nowości

Szkolne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości corocznie stanowią okazję do wspominania bohaterskich czynów Wielkich Polaków – Ojców Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego. A przecież „zrodziły Polskę krew i bój I trud żołnierski twardy (…)”. W tym roku szkolnym bohaterami szkolnych obchodów tego święta stali się żołnierze Legionów Polskich.
Czytaj dalej...

W dniu 6 listopada odbyła się klasowa wycieczka 3b do Krakowa śladami Młodej Polski

Pierwszym etapem zwiedzania była wizyta w Rydlówce, którą rozpoczęły warsztaty poświęcone dramatowi Stanisława Wyspiańskiego. "W czasie warsztatów wspominaliśmy o symbolice zawartej w utworze – pisze jedna z uczennic – min. o pojawiających się zjawach i ich znaczeniach, oraz politycznej wymowie Wesela. Po zakończeniu warsztatów rozpoczęliśmy zwiedzanie kolejnych izb domostwa(…).
Czytaj dalej...

Obóz językowo-turystyczny (Hiszpania 2020)

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: -
  • Miejsce: L'Estartit
  • Obóz

Zapraszamy Was na kolejną niezapomnianą wyprawę po Europie. Tym razem na celowniku mamy Pragę, Strasburg, Barcelonę, Weronę i przepiękne, piaszczyste plaże Hiszpanii w Le Startit. Zaliczkę (300zł) prosimy wpłacać do opiekuna wyjazdu Marcina Stawinogi

Czytaj dalej...

Piłsudski

Tradycyjne obchody Święta Niepodległości w II LO w Olkuszu to nie tylko galowy strój, patriotyczne pieśni i udział w uroczystej Akademii. Rozpoczęliśmy je już 18 października, kiedy to cała Szkoła udała się do MOK na film Michała Rosy "Piłsudski".
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS