Blogowisko

"Kwieciste gwiazdy" w II LO

21 września - miniony poniedziałek, w murach II LO gościliśmy Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy", który działa już od 1991 roku przy Rodzinnym Domu Dziecka w małej miejscowości nieopodal Łucka na Ukrainie. "Kwieciste Gwiazdy" występują na scenach w całej Polsce i cieszą się ogromną popularnością.

Młodzi tancerze zaprezentowali się w przepięknych, kolorowych strojach, które własnoręcznie uszyli. Ukraińska młodzież na naszej sali gimnastycznej przedstawiła nam wiele ciekawych odmian tańca, które wywodziły się z wielu zakątków świata, np. Ukrainy, Rosji, Indii oraz Chin. Utalentowani artyści przedstawili nam swój ludowy taniec "Hopak", który jest poniekąd wizytówką Ukrainy. Na poniedziałkowym występie pojawił się także zapierający dech w piersiach balet oraz pobudzająca Samba, która sprowokowała licealistów do rytmicznego podrygiwania nogami. Tańce ludowe, które zaprezentowali członkowie "Kwiecistych Gwiazd" pomogły wszystkim zgromadzonym w dokładniejszym poznaniu kultury ukraińskiej, rosyjskiej oraz orientalnej. Niedługi pokaz zagranicznych tańców obfitował w ciepłe barwy, które na moment rozjaśniły szare popołudniowe niebo za oknem. Najmłodsze tancerki zaprezentowały swoją klasę i wysoki poziom warsztatu. Dzięki wspaniałemu występowi ukraińskiego Teatru Tańca mogliśmy się na moment oderwać od monotonnej rzeczywistości, udając się w niezapomnianą podróż po kuli ziemskiej.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 wrzesień 2015 23:43
Roksana Tomaszewicz

Uczennica klasy I B; piszę artykuły do "Przeglądu Olkuskiego"; prowadzę bloga z recenzjami książek i własnymi wierszami; interesuję się poezją, muzyką oraz sztuką współczesną.

Strona: mowdomniewierszem.blogspot.com

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.