O nas

Super User

Super User

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,, O złote pióro Starosty” Powiatu Olkuskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konkursu Ortograficznego "O złote pióro Starosty" Powiatu Olkuskiego pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego Pana Bogumiła Sobczyka.
Konkurs odbędzie się 28 marca 2023 roku w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu ul. Żeromskiego 1. w dwóch kategoriach wiekowych:
Szkoły podstawowe - godz. 10.00
Szkoły ponadpodstawowe -godz. 11.00
Czytaj dalej...

Seminarium naukowe w II LO

W czwartek 26 stycznia 2022r. w naszej szkole odbędzie się seminarium naukowe we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Starostwem Powiatowym w Olkuszu. Tematem przewodnim będzie: "Neoimperializm rosyjski w kontekście wojny w Ukrainie - wyzwania dla władz samorządowych i społeczności lokalnej powiatu olkuskiego".
Czytaj dalej...

Rodo

Szkolny Konkurs Recytatorski Kraina Łagodności

9 grudnia był w II LO prawdziwym świętem poezji. W pięknie przystrojonej sali nr 30 odbył się bowiem szkolny Konkurs Recytatorski. Z inicjatywą wystąpiła prof. Agnieszka Grzebinoga, a przyklasnęły pozostałe nauczycielki przedmiotów humanistycznych. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów naszej Szkoły polską poezją współczesną, więc wśród propozycji do interpretacji znalazły się teksty Wisławy Szymborskiej, Anny Piwkowskiej, Marcina Świetlickiego i Macieja Słomczyńskiego. Każdą klasę miało reprezentować od jednego do trzech uczestników.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS