Wymiany międzynarodowe

Wymiany międzynarodowe

Podsumowanie wymiany polsko-niemieckiej

Od 28 lat Olkusz odwiedza młodzież z niemieckiego gimnazjum w Kirn. Tak wyjątkową, długoletnią tradycją może się poszczycić nasza szkoła – II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu. W tym roku 20 uczniów wraz z opiekunami zagościło na tydzień w Olkuszu i okolicach, w domach polskich rówieśników. Na wiosnę to my odwiedzimy Kirn i będziemy gośćmi niemieckich rodzin.
Czytaj dalej...

Wymiana polsko-niemiecka 2017

W dniach 16-23.05.2017r. zrealizowana została kolejna część projektu polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Tym razem 14-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły udała się do zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej - Gymnasium Kirn w Niemczech.
Czytaj dalej...

Niecodzienne spotkanie w II LO

W 2011 roku II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu przystąpiło do projektu „Zachować pamięć – historia i kultura dwóch narodów” realizowanego od kilku lat przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Izraela, Instytutem Polskim w Tel Avivie i Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie i polegającego na organizowaniu w polskich szkołach cyklicznych, jednodniowych spotkań z młodzieżą z Izraela.
Czytaj dalej...

Kirn 2016

W dniach 19 - 26.04.2016r. młodzież z II LO przebywała na wymianie polsko-niemieckiej w Kirn. Program tegorocznej wymiany był bardzo zróżnicowany i atrakcyjny: praca nad wspólnym projektem, interesujące wycieczki (Frankfurt, Moguncja), uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych oraz sportowych i wiele innych. Więcej szczegółów już wkrótce. Dziękujemy stronie niemieckiej za serdeczną gościnę i z niecierpliwością czekamy na rewizytę we wrześniu. Zobacz zdjęcia z wymiany.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS