Nowości

Obóz językowo-turystyczny (Włochy 2019)

Obóz językowo-turystyczny 2018 Obóz językowo-turystyczny 2018

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: -
  • Miejsce: Paestum
  • Obóz

Zapraszamy Was na kolejną niezapomnianą wyprawę po Europie. Tym razem na celowniku mamy Rzym, Neapol, Bolonia, Sorento i wiele innych atrakcji turystycznych.

Program:

1 dzień: 10.06.2019
Wyjazd o godź.12.00 z Olkusza. Nocny przejazd.

2 dzień: 11.06.2019
Przejazd do Bolonii. Zwiedzanie miasta. Przejście Arkadami, które są najdłuższe na świecie, ciągną się 37 km nieprzerwanie. Prowadzą do dwóch wież Asinelli i Garisenda. Bazylika Santo Stefano - to siedem połączonych ze sobą kościołów. Po wnętrzach krąży się ścieżkami, krużgankami i krętymi korytarzami, co chwilę przenosząc się w inne otoczenie. W tym kościele znajduje się replika Grobu Pańskiego oraz misa Piłata, w której wg legendy, Piłat miał umyć ręce po skazaniu Jezusa na ukrzyżowanie. Fontanna Neptuna i ratusz (Palazzo Comunale) - miejsce spotkań studentów. Spacer po kompleksie uniwersyteckim. Uniwersytet Boloński jest uważany za najstarszy w Europie. Datę jego powstania szacuje się na 1088r. Obiadokolacja. Nocleg we Fiuggi.

3 dzień: 12.06.2019
Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie Klasztoru Benedyktyńskiego, wizyta na polskim cmentarzu wojskowym. Przejazd do Paestum. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: 13.06.2019
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w Paestum - malowniczej miejscowości położonej nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: 14.06.2019
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w Paestum - malowniczej miejscowości położonej nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: 15.06.2019
Śniadanie. Przejazd do Pompei. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta zastygłego w czasie wskutek zalania lawą: Forum, Teatr, Dom Fauna, Dom Meandra, Wielka Palestra. Następnie przejazd do Neapolu. Całodniowe zwiedzanie Neapolu: Porta Capuana, Zamek Capuano, Katedra San Gennaro, kościół San Lorenzo Maggiore, spacer przez dzielnicę Spaccanapoli- historyczne centrum, wzdłuż ulicy Via San Giorgio Armeno, uważanej za najbardziej malowniczy zakątek starego Neapolu do Piazza del Municipio, Galeria Umberta I, Castel Nuovo, teatr San Carlo, Palazzo Reale, przejście wybrzeżem Santa Lucia do Castel dell' Ovo. Powrót do Paestum. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: 16.06.2019
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w Paestum. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: 17.06.2019
Śniadanie. Wejście na Wezuwiusz. Spacer po Sorrento. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień: 18.06.2019
Śniadanie. Zwiedzanie parku archeologicznego w Paestum. Obiadokolacja. Wyjazd o godz. 22.00 z hotelu.

10 dzień: 19.06.2019
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Całodzienne zwiedzanie Rzymu Antycznego: Forum Romanum, Koloseum, Łuk Konstantego, Kapitol, Plac Navona, Via Conciliazione, Schody Hiszpańskie z kościołem Trinita dei Monti na szczycie, Palazzo Barberini, Palazzo Quirinale. Zwiedzanie Rzymu: Watykan - Bazylika św. Piotra, Pieta Michała Anioła, Ołtarz Papieski, podziemia z grobowcami Papieży oraz odwiedzenie nowego grobu naszego Papieża św.Jana Pawła II w Kaplicy Świętego Sebastiana, relikwie św. Piotra. Wyjazd z Rzymu w godzinach nocnych.

11 dzień: 20.06.2019
Przyjazd do Polski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.