Ogólnopolski sukces uczennic naszego liceum – I miejsce w projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad”

W styczniu bieżącego roku rozpoczęła się IV edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad” organizowanego przez Fundację Bank Ochrony Środowiska, pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministra Edukacji Narodowej. Celem projektu była edukacja na temat tradycyjnych odmian drzew owocowych, naturalnych metod pielęgnacji drzew, zwiększenie różnorodności biologicznej oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych.
Projekt składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie utworzony został zespół projektowy o nazwie Aleja Czereśniowa w składzie: Wiktoria Błasik, Wiktoria Pasich, Julia Stach, Róża Stach, który zdobywał wiedzę dotycząca zakładania sadu oraz stworzył plan przyszkolnego sadu – w tym etapie zespół z II LO zajął 9 miejsce i uzyskał grant na stworzenie mini sadu z tradycyjnych odmian czereśni. W drugim etapie wiedzę teoretyczną uczennice wykorzystały w praktyce do przygotowania terenu oraz założenia przyszkolnego sadu, wkładając w tę pracę mnóstwo serca i zaangażowania. Ich wysiłek został dostrzeżony i doceniony przez komisję konkursową, która w drugim etapie projektu przyznała pierwsze miejsce uczennicom naszego liceum. Gratulacje!
Opiekun projektu – Katarzyna Tylkowska