Obchody 11 listopada w naszej szkole

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy. Obchody szkolne rozpoczęły się od zaśpiewania wspólnego hymnu Polski w ramach akcji ogólnopolskiej "Szkoła do Hymnu". Następnie uczniowie z klasy 1b przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
Podsumowaniem dzisiejszego święta był przemarsz wszystkich uczniów w dowód pamięci o niepodległej ojczyźnie. Akademia została przygotowana przez uczniów z klasy 1b oraz przedstawicielki z klasy 1a. pod kierunkiem p. Anety Dudek