Nowości

Szkolny Konkurs Recytatorski Kraina Łagodności

9 grudnia był w II LO prawdziwym świętem poezji. W pięknie przystrojonej sali nr 30 odbył się bowiem szkolny Konkurs Recytatorski. Z inicjatywą wystąpiła prof. Agnieszka Grzebinoga, a przyklasnęły pozostałe nauczycielki przedmiotów humanistycznych. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów naszej Szkoły polską poezją współczesną, więc wśród propozycji do interpretacji znalazły się teksty Wisławy Szymborskiej, Anny Piwkowskiej, Marcina Świetlickiego i Macieja Słomczyńskiego. Każdą klasę miało reprezentować od jednego do trzech uczestników.
Zgodnie z Regulaminem Konkursu Jury w składzie: prof. Aneta Dudek, prof. Agnieszka Grzebinoga i prof. Agata Wandzel- Kluczewska oceniało recytatorów biorąc pod uwagę opanowanie tekstu na pamięć, interpretację wiersza, kulturę słowa; czyli dykcję i poprawność artykulacyjną i ogólny wyraz artystyczny. Znakomita większość uczestników zaprezentowała się świetnie, nie dziwiły więc gromkie brawa Publiczności.
Jury, po burzliwych obradach, postanowiło nagrodzić:
I miejsce Nadia Starczynowska z kl.3asp
II miejsce Wiktoria Błasik z kl.3ag
III miejsce Patrycja Baran z kl.2a
Wyróżnienie otrzymała Oliwia Banasik z kl. 3bsp.
Równolegle obradowało Jury młodzieżowe, które przyznało Nagrodę Publiczności. Agata Polak i Mateusz Duraj ogłosili, ku uciesze zgromadzonych, że otrzymała ją... Nadia Starczynowska. Tak więc jednogłośnie doceniono Jej interpretacje.
Wszyscy Laureaci otrzymali stosowne dyplomy i nagrody rzeczowe- tomiki poezji, a także zestawy umilające czytanie (kubek, herbata i świeczka). Fundatorem nagród była Dyrekcja Szkoły i Rada Rodziców.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.