Konkurs ortograficzny - wyniki

W dniu 31 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,, O złote pióro Starosty” Powiatu Olkuskiego. Konkurs był dedykowany uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych powiatu olkuskiego. Celem przewodnim było szerzenie kultury, edukacji oraz rozwijanie zainteresowania językiem polskim jako składnikiem dziedzictwa narodowego, rozwijanie zainteresowań polską pisownią i promocja języka polskiego. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 36 uczniów z szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: W kategorii szkół podstawowych:
  • I miejsce zajęła - Zuzanna Lubaszka SP im. S. Staszica w Bolesławiu
  • II miejsce Aleksandra Cebo SP Nr 10 im. K. Makuszyńskiego w Olkuszu
  • III miejsce Maja Wróbel SP im. Wojska Polskiego w Zawadzie
  • Wyróżnienie otrzymała Diana Zmysło SP im. Króla Jana III Sobieskiego w Przegini
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
  • I miejsce zdobył -Krzysztof Kulig IV LO Olkusz
  • II miejsce Aleksandra Hacia II LO Olkusz
  • III miejsce Natalia Leśniak IV LO Olkusz
  • Wyróżnienie otrzymał Maciej Leśniak II LO Olkusz
Nagrody wręczył Starosta Powiatu Olkuskiego, Pan Bogumił Sobczyk i podkreślił, że dbanie o rozwój umiejętności sprawnego posługiwania się językiem to niezbędny element pielęgnowania języka ojczystego.
Uczestnicy zmagali się z trudnym, autorskim tekstem, który pokazał jak ważne jest doskonalenie poprawnej pisowni. Wszyscy uczestnicy wykazali się jasnością umysłu i imponującą znajomością zasad ortografii. Gratulujemy i zapraszamy za rok!
Zdjęcia: https://www.facebook.com/105339266213898/posts/4960396444041465/?sfnsn=mo