"#Szkoła pamięta"

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy trzeciej nawiązując do tradycji polskich świąt zadusznych odwiedzili olkuski cmentarz komunalny, który jest jedną z ciekawszych nekropolii na terenie ziemi olkuskiej.
Między innymi można znaleźć cmentarz wojenny- leżą na nim żołnierze polegli podczas Wielkiej Wojny czy polegli żołnierze I wojny św. Uczniowie zapalili znicze na mogiłach żołnierskich z okresu września 1939. Na cmentarzu znajduje się współczesny pomnik w przedstawiający orła dłuta Wiesława Nadymusa postawiony na przedwojennym cokole, który góruje nad miejscami pochówku.
Spacer alejkami cmentarza niewątpliwie był bardzo ważną lekcją naszej świadomości obywatelskiej i patriotycznej.