Program grantowy „Dzieci Kapitana Nemo”

Nasza szkoła w tym roku szkolnym weźmie udział w IV edycji programu „Dzieci Kapitana Nemo” projektu dofinansowanego przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Dzięki temu projektowi szkoła pozyskała grant w wysokości 20 000 zł na realizację własnego projektu pt. „Z motylem na skrzydle”. Projekt realizowany będzie od września do grudnia 2023 roku.

Motywem przewodnim projektu są dokonania wynalazcy jakim był Antoni Kocjan oraz pasjonatka Michalina Issakowa entomolożka . Są to postacie związane szczególnie z naszym regionem i historią lokalną. Projekt ten ma na celu promować naukę, rozwijać ciekawość świata i pasję wśród ludzi młodych. W ramach realizacji projektu przewidziane są spotkania ze specjalistami, warsztaty, rajd tematyczny, wycieczki edukacyjne, konkursy, wystawy, plenery malarsko-artystyczne.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – edycja IV