Narodowe Czytanie “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w II LO

Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w tej pięknej inicjatywie, której celem jest spotkanie młodzieży z wielką literaturą i promowanie czytelnictwa.
Z ochotą odpowiedzieliśmy więc na zaproszenie STL-u do wspólnego czytania. Ogromną radość sprawiło nauczycielom i uczniom odczytanie fragmentów tej wielkiej powieści w towarzystwie aktorów Teatru Zagłębia – pani Beaty Deutschman i Pana Przemysława Kani.

Pani Dyrektor Agnieszka Grzebinoga, dziękując wszystkim zgromadzonym za udział, zaangażowanie i chwile refleksji, podkreśliła walory dzieła i jego uniwersalne przesłanie. Jest to wszak książka o trudnych wyborach, patriotyzmie, niełatwych emocjach i wreszcie o przyzwoitości. A o tę ostatnią wartość zwykle jest trudno.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz kolejny…