W Dwójce zrobimy to #RAZEM

Szkolny Budżet Partycypacyjny, którego realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w ramach projektu pod nazwą „Młody Olkusz- młodzież na rzecz kształtowania lokalnych polityk” jego założenie było włączenie młodzieży w decydowanie o sprawach szkoły i samorządu uczniowskiego, rozwijanie świadomości obywatelskiej, promowanie świadomości obywatelskiej wśród ludzi młodych.

Dzięki projektowi nasza społeczność szkolna mogła wypromować działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Wartość wybranego zadania wynosiła 4000 zł.
Koordynatorzy SBP we współpracy z Panią Anną Delą przeprowadzili warsztaty pisania zadań do Budżetu Partycypacyjnego dla klas trzecich i drugich a sami koordynatorzy uczestniczyli w 3 dniowym szkoleniu działań projektowych w Poroninie. Nasza młodzież zgłosiła liczne projekty, które następnie zostały zweryfikowane przez koordynatorów SBP. Następnie wspólnota szkolna oddała głos na wybrane przez siebie zadanie.
Glosowanie odbyło się dnia 28 maja 2024 r. i spośród czterech projektów zwycięzcą okazał się projekt „SIŁACZE II LO”
Wygrany projekt dotyczył doposażenia siłowni szkolnej w nowy sprzęt. Członkami wygranego projektu są uczennice z klasy Id: Zofia Probierz, Maja Czarnota, Kinga Szarek
Dziękujemy wszystkim uczniom za pomysły i zaangażowanie w Szkolny Budżet Partycypacyjny. Dziękujemy Stowarzyszeniu za wsparcie i pomoc merytoryczną. Gratulujemy uczniom zwycięskiego zadania.
Do zobaczenia w następnej edycji.

I edycja Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego
Skip to content