Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej to w naszej szkole dzień wyjątkowy. Jak co roku uroczystość z tej okazji została połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.
W części oficjalnej pani dyrektor, mgr Agnieszka Grzebinoga, zwróciła uwagę na szczególną misję zawodu nauczyciela, podkreśliła także znaczenie roli rodziców w procesie kształtowania charakteru młodego człowieka. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich zaangażowanie, życzyła dalszych sukcesów w pracy, a najbardziej zasłużonym wręczyła Nagrody Dyrektora. Życzenia złożyli także przedstawiciele Rady Rodziców
i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, którzy przyrzekali rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia i dbać o dobre imię szkoły. Po ślubowaniu nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły młodszemu rocznikowi, a tuż po nim dotychczasowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Duraj – przekazał tę zaszczytną funkcję uczennicy kl. 3d – Nataszy Januszewskiej.
Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez klasę 2d pod opieką pani mgr Barbary Staniszewskiej. W gigantycznym monitorze telewizyjnym pojawiło się specjalne wydanie „BELFEREXPRESSU” , a w nim najnowsze doniesienia z Ministerstwa Edukacji dotyczące odchudzania podstawy programowej. Salwy śmiechu wywołała reklama „lejka-kujonejka” – niezbędnej w każdej szkole magicznej pomocy dydaktycznej oraz specjalistycznych drutów do przerabiania programu nauczania.
Po wiadomościach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu „Kafle 24”. W tym roku w wyniku głosowania uczniów tradycyjne kafle zostały przyznane w pięciu kategoriach: Kosa – nauczyciel budzący największy postrach – Renata Wiśniowska, Lady Gaga – nauczyciel, który potrafi zachować „poker face” – Justyna Chmist, Papa Smurf – nauczyciel, który zawsze wspiera uczniów – Magdalena Skowronek – Farantou, Lord Dripeż – nauczyciel, który ubiera się najbardziej stylowo – Kamila Fulbiszewska oraz Zadymiarz – nauczyciel, który zawsze stawia na swoim – Grażyna Wesołowska.
Błyskotliwe, pełne humoru teksty oraz mistrzowska gra młodych aktorów sprawiły, że wszyscy bawili się wyśmienicie.