Nowości

Światowy Dzień Rzucania Palenia w II LO

Już po raz Ósmy uczniowie Dwójki wzięli udział w evencie organizowanym przez Inspekcję Sanitarną w Olkuszu i Starostwo Powiatowe - „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami! Jabłko zamiast papierosa!” Poprzez tę akcję chcemy motywować osoby palące do ograniczenia wyrobów tytoniowych, w tym elektronicznych inhalatorów nikotyny w towarzystwie osób niepalących lub do rozstania się z nałogiem.
Czytaj dalej...

Uroczystości odzyskania niepodległości

Poczet Sztandarowy i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego godnie reprezentowali naszą społeczność w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2018r. w Olkuszu. Nasi reprezentanci wzięli udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu i złożyli kwiaty przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Czytaj dalej...

Patriotyczny marsz

„Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa”.//Bolesław Prus
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS