Nowości

II LO w Olkuszu dobrym wyborem!

Dnia 7 lutego 2018 roku drzwi II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu stanęły otworem przed uczniami trzecich klas gimnazjum. Dzień otwarty, który odbył się pod nazwą „Wielki Piknik Edukacyjny w II LO”, posłużył także do przedstawienia oferty edukacyjnej przygotowanej przez naszą szkołę na rok szkolny 2018/2019.
Czytaj dalej...

Postacie Ziemi Olkuskiej - rozstrzygnięcie konkursu

Rozwiązanie konkursu w Powiatowym Konkursie na Pracę Literacką o słynnych postaciach Ziemi Olkuskiej już za nami. Nadesłano różnorodne prace pod względem rozwiązań językowych oraz stylistyki. Tematyka prac i dobór opisywanych postaci też zaskoczyła różnorodnością – mogliśmy poczytać o Marcinie Bylicy, Stefanie Ząbczyńskim, Marcinie Biemie, Stanisławie Buchowieckim, Jakubie Molędzie, Irenie Włodarczyk czy Tadeuszu Rydzyku. Laureatami konkursu zostali:
  1. Roksana Tomaszewicz uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu zajęła I miejsce;
  2. Katarzyna Trzaska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu zajęła II miejsce;
  3. Maja Nabagło ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Olkuszu zajęła III miejsce.
Wyróżnienia otrzymali:
  1. Vanessa Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Olkuszu;
  2. Maciej Gamrat z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział w Konkursie i mamy głębokie przekonanie, że bez względu na uzyskane wyniki został osiągnięty podstawowy cel konkursu tj. upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat słynnych postaci Ziemi olkuskiej. Zdajemy sobie sprawę, że było to możliwe głownie za sprawą życzliwości Dyrekcji w/w szkół oraz zaangażowaniu nauczycieli, którym również gorąco dziękujemy! Na koniec, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego i organizatorzy serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Olkuszu i Oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, za objęcie Patronatem Honorowym Powiatowego Konkursu na Pracę Literacką.
Czytaj dalej...

Interaktywna lekcji historii informatyki

W czwartek 8 lutego uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, gdzie wzięli udział w wykładzie "Jak człowiek dogadał się z maszyną?" oraz prezentacji historii rozwoju sprzętu komputerowego.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS