Nowości

Czarnobyl na zdjęciach

Miejsca zastygłe w czasie… opuszczone w dniu jednej z największych katastrof przemysłowych XX wieku. O swojej wizycie w Czarnobylu i Prypeci, 31 lat po katastrofie nuklearnej, opowiadał 12 grudnia - Absolwent naszego LO - Dominik Garus. Dziękujemy za cenną lekcję historii.
Czytaj dalej...

I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu olkuskiego do udziału w powiatowym konkursie wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.
Konkurs organizowany jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olkuszu i Starostwo Powiatowe w Olkuszu w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS oraz wspierania społecznej kampanii edukacyjnej promującej dialog międzypokoleniowy o zdrowiu (#mamczasrozmawiac) koordynowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Miło nam poinformować, że drużyna II LO reprezentowana przez uczniów klasy 1a: Zuzannę Bogdańską i Natalię Muzyk dzielnie wspierana przez Julię Chochół i Mateusza Białasia zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj dalej...

Pogromcy algorytmów 2017

Dnia 8 grudnia 2017 r. o godzinie 10.00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Pogromca algorytmów”.
Czytaj dalej...

Spotkanie z Panem Łukaszem Jaroszem

29.11.2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z olkuskim poetą, Łukaszem Jaroszem. Było ono kolejną okazją do uczczenia Jubileuszu XXX-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Olkuskiej. Zaproszony gość opowiadał o swoim trwałym i żywym związku z Olkuszem, Żuradą, bo olkuskość to rozpoznawalny element jego działalności twórczej.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS