Nowości

Polska droga do niepodległości. Pamiętamy 1918

W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej. W latach pierwszej wojny światowej (1914-1918) wystąpiły sprzyjające okoliczności dla sprawy polskiej.
Czytaj dalej...

Sukces na XIII MFI

Franek Szlęzak z klasy 3a ze swoim projektem mini plotera laserowego zajął V miejsce na XIII Międzyszkolnym Festiwalu Informatycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Łączności z Krakowa. Urządzenie Franka służy do obróbki niewielkich płytek drukowanych PCB pod tworzenie elektronicznych układów do montażu powierzchniowego oraz drukowania na materiałach typu: drewno, plastik, papier itp.
Czytaj dalej...

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty oraz uczniów. To niezwykły dzień również w naszej szkole, kiedy to możemy podziękować naszym nauczycielom za ich trud, zaangażowanie, cierpliwość i wyrozumiałość.
Czytaj dalej...

Projekt NBP w II LO

W październiku rozpoczęły się w Naszej Szkole zajęcia w ramach Projektu "Uczelnie szkołom - o finansach NBP". II Liceum przystąpiło do projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim i Akademią WSB z Dąbrowy Górniczej. Grupa 15 uczniów klas drugich bierze udział w warsztatach, zajęciach, wykładach i konkursach. Życzymy owocnej pracy i powodzenia zwłaszcza, że najlepszy z uczestników nagrodzony zostanie laptopem.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS