Nowości

Zimowe wejście na górę Lubomir

Błoto, śnieg i panujące ciemności nie stanowiły żadnej przeszkody dla "poszukiwaczy ciemnego nieba". Z piosenką na ustach zdobyliśmy szczyt Lubomir, na którym znajduje się Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza (cel naszej ekspedycji). Nie była to pierwsza nasza wizyta na Lubomirze, ale pierwsza w o tej porze roku. Niestety tym razem nie udało się "spenetrować" nieba przy pomocy instrumentów astronomicznych, ale samo wejście na szczyt sprawiło uczestnikom wyprawy sporo frajdy. Po zejściu do miejsca noclegowego uczniowie wysłuchali wykładu o miejscu człowieka we Wszechświecie i udali się na zajęcia w podgrupach...
Czytaj dalej...

Akademia Fizyki UJ

Dnia 13 lutego Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie po raz kolejny zorganizował Akademię Fizyki - sesję wykładów dla uczniów szczególnie zainteresowanych fizyką. W tym roku grupa uczniów naszej szkoły wysłuchała wykładów obejmujących następujące zagadnienia: "Mikroskopia bliskich oddziaływań, czyli jak i po co podglądać i popychać atomy i molekuły", "Piasek, plastik i sok z malin - czysta energia", "Na tropie ciemnej materii", "Od radioaktywnego cukru do medycyny nuklearnej".
Czytaj dalej...

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Niech magiczna noc wigilijna przyniesie spokój i radość. Niech wyjątkowy czas Bożego Narodzenia upłynie bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a każda chwila przyniesie ciepło, piękno i rodzinną miłość. Przyjmijcie płynące z serca życzenia, by nadchodzący 2019 rok obdarzył hojnie pomyślnością, szczęściem, optymizmem i dobrobytem. Niech Nowy Rok spełni najskrytsze Wasze marzenia i umożliwi realizację wszelkich planów.
Czytaj dalej...

Z wizytą w MHKI i Krakow Arcade Museum

W grudniu klasy matematyczno-informatyczne i przyjaciele z innych klas uczestniczyli w dwóch wycieczkach przedmiotowych. Na początku grudnia odwiedziliśmy Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Wystawa przeniosła nas w przeszłość, wydawałoby się nieodległą, a jednak technologicznie zamierzchłą.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS